Sosyal Medya
Sosyal Medya

Sosyal Medya Yönetimi Hizmetlerinde Vugg Ajans Tecrübesi İle Tanışın

Sosyal Medya Pazarlamacılığı ve Ajansların Önemi

Sosyal medya yönetimi ve pazarlama hizmetleri nedir?

Dünyaca ünlü ve herkes tarafından kullanılan sosyal medya sitelerinin ürün veya hizmet pazarlamasında aktif olarak kullanılarak İnternet üzerinden oluşturulan farklı ve etkin bir pazarlama stratejisidir. Ücretli veya ücretsiz olarak seçeneklere sahip olan bu modelde içerik üretmeye ve paylaşmaya yönelik birçok çalışma mevcuttur.

Sosyal Medya Pazarlamasında başarı, çevrim içi topluluklara ve içindeki  sayısız insana yönelik içerik üretmek ve bu içerikleri düzenli olarak paylaşmak ile sağlanır. Aslında temelinde yine sosyalleşme olgusu yatar. Yeni insanlar, yeni topluluklar için yeni kampanyalar ve yeni reklam stratejileri..

Sosyal medya pazarlamacılığında zaman ve bütçeleme en önemli etkenlerin başında gelir. Çünkü kampanyalar tek seferlik olarak düşünülmemeli ve düzenli olarak devam etmelidir. Akılda kalıcılık ve marka bilinirliği için bu etkin bir stratejidir.

Sosyal Medya Pazarlaması İle;

  • Web siteniz daha fazla müşteri çekebilir
  • Daha fazla potansiyele erişme
  • Marka varlığını benimsetme ve geliştirme gibi birçok alanda fayda sağlayabilirsiniz.

Vugg ile Sosyal ağlar için içerik ve kampanya çalışmalarında merak uyandıran grafikler ve tasarımlar, etkili mesajlar hedef kitleye özel çalışmalar dikkat çekici her türlü materyal alanlarında uzman çalışanlarımız tarafından oluşturulur.

Sosyal Medya Ajansları

Sosyal medya reklam/reklamları

Çevrim içi toplulukları ve insanları bir araya getiren sosyal medya sitelerinde online reklamcılık her geçen gün önemini artmaktadır. Küçük veya büyük ölçekli her kuruluşun, markanın yer aldığı bu platformlarda daha fazla satış ve tanıtım için farklı tipte kampanyalar oluşturarak hedeflenen kitlelere ulaşmaları sağlanmaktadır.

Sosyal ağ sitelerinde (örneğin Instagram veya Facebook) reklam vermenin en büyük yararlarından biri, reklam verenlerin kullanıcıların demografik(yaş, cinsiyet, bölge) bilgilerinden yararlanabilmeleri ve reklamlarını uygun şekilde hedefleyebilmeleridir.

Sosyal medya reklamcılığı da, ayrıntılı hedef grup tanımlamasını mümkün kılmak için mevcut hedefleme seçeneklerini (coğrafi hedefleme, davranışsal hedefleme, sosyo-psikografik hedefleme vb.) birleştirilmesi gerekir.

Bu da seçmiş olduğunuz sosyal medya ajansı ve nitelikli personeller ile mümkündür.

Sosyal medya reklamcılığında, reklamlar, hedef grup profillerinden toplanan bilgilere dayanarak kullanıcılara dağıtılmaktadır.

Sosyal Medya Reklamcılığının Avantajları?

Kampanyalar

Potansiyel müşteri kitlesine uygun harekete geçirici ve web sitesi ile entegreli çalışmalardır. Kampanya etkinliklerinden maksimum fayda sağlanması için hedef kitle ile uyumlu görsel ve metinsel ifadelere yer verilir.

Sosyal Görünürlük

Güncel teknolojiler gelişmesiyle paralelinde sosyal medya mecraları da gelişmektedir. Yapılan paylaşımlar artık haber kaynağı, story gibi ilgili sayfanın içinde kullanıcılara gösterilerek daha uzun vadeli ve daha fazla kullanıcıya erişim sağlanmış olacaktır. Ayrıcı firma sosyal sayfalarınızda sadık müşteri dediğimiz takip ve beğeni işlemleri ile de marka bilinilirliği  artmış olacaktır.

Sadık Bir Kitleye Ulaşın

İnsanlar sosyal ağ sitelerinde daha fazla zaman geçirdikleri için sosyal medya reklamlarının görünmesi ve tıklanması daha olasıdır.

Hedef Kitleyi Seçin

Sosyal medya kullanıcıları profillerinde yer alan kişisel bilgilerini genelde açığa vurma eğilimindedirler. Bu bilgiler ile coğrafi konumları, kişisel beklentileri, cinsiyetleri ve yaşları dahil olmak üzere belirli ölçütlere göre hedeflemek için kullanılır.

Daha Esnek Reklamlar

Sosyal medya reklamları Google Adwords’e göre daha kullanışlıdır. Örneğin Facebook ve diğer sosyal ağların izin verdiği açıklama, resim yerleştirme ve potansiyel belirlemede daha etkili olarak kullanılır. Bu durum da daha fazla dikkat çekmek için idealdir.

Sosyal medya reklamcılığının sizin için uygun olup olmadığından hala emin değil misiniz? Alanlarında uzman ekibimiz size bir telefon kadar yakın. İstediğiniz zaman bize ulaşabilirsiniz. Sorularınızı cevaplamaktan memnuniyet duyarız.

Vugg Ajans, Profesyonel Bir Sosyal Medya Yönetimi Ajansı’dır. Başta İstanbul Anadolu Yakası Kadıköy Olmak Üzere Tüm Türkiye’ye Hizmet Vermektedir.

Profesyonel Dijital Reklam Ajansı
Profesyonel Dijital Reklam Ajansı
  • Vugg Dijital Reklam ve Pazarlama Hizmetleri A.Ş
  • Hasanpaşa Mah. Fahrettin Kerim Gökay Cad. No:27 Daire:2 Kadıköy, İstanbul
  • 0850 533 35 35
  • 0850 533 35 35
  • info[at]vuggagency.com
2020©copyright tbn web